Poglądy na arenie międzynarodowej oraz polskie komentarze w kontekście współczesnych warunków.

W nawiązaniu do uzgodnień inauguracyjnego spotkania Zespołu sugeruję stworzenie materiału ilustrującego prezentowane na arenie międzynarodowej poglądy dotyczące przedmiotowego zakresu problematyki bezpieczeństwa i rozwoju jednostki ludzkiej. Materiał mógłby stanowić zbiór krótkich cytatów z literatury przedmiotu oraz polskich komentarzy/refleksji w kontekście specyfiki warunków występujących w Polsce, w regionie (w tym UE) i globalnych.

Taki materiał mógłby znacząco wzbogacić warsztat pracy Zespołu stanowiąc solidną podstawę do realizacji jego pierwszoplanowych zadań: pogłębiania wiedzy, identyfikacji priorytetowych sektorów przedmiotowej problematyki w warunkach Polski oraz odniesienia się do poglądów prezentowanych na forach międzynarodowych, zwłaszcza ONZ i UE.

Biorąc pod uwagę całościowe podejście do problematyki bezpieczeństwa oraz dostępność on-line taki materiał również może okazać się przydatny członkom Zespołu/Komitetu Prognoz oraz szerszemu gronu pracowników naukowych/badawczych/dydaktycznych, a także ekspertom administracji publicznej i organizacji pozarządowych zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa w ich pracy.

            Zachęcam do podjęcia tej inicjatywy – przesyłania cytatów i komentarzy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem w temacie wiadomości: FORUM-POGLĄDY.

Nadsyłane cytaty i komentarze będą dostępne we właściwych tematycznie zakładkach FORUM pod łączem Cytaty – b. ekonomiczne (polityczne, żywnościowe, …), natomiast aktualizowany okresowo zbiór wszystkich nadesłanych cytatów i komentarzy - w zakładce (NIE)BEZPIECZEŃSTWO I ROZWÓJ CZŁOWIEKA pod łączem Cytaty i komentarze. Pierwsze cytaty zostały już umieszczone pod wskazanymi łączami.

Przewodniczący Zespołu V

 

* * *